Конспект уроку «Магнітний потік. Електромагнітна індукція

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ

Тема Магнітний потік. Явище електромагнітної індукції», 9 клас

Цілі уроку:

Мета – досягти освітніх результатів.

Особистісні результати:

– розвиток пізнавальних інтересів, інтелектуальних та творчих здібностей;

– самостійність у придбанні нових знань та практичних умінь;

- Формування ціннісних відносин до результатів навчання.

Метапредметні результати:

– оволодіння навичками самостійного набуття нових знань, організації навчальної діяльності, постановки цілей, планування;

- Освоєння прийомів дій у нестандартних ситуаціях, оволодіння евристичними методами вирішення проблем;

- Формування умінь спостерігати, виділяти головне, пояснювати побачене.

Предметні результати:

знати:магнітний потік, індукційний струм; явище електромагнітної індукції;

розуміти:поняття потоку, явище електромагнітної індукції

вміти:визначати напрямок індукційного струму, вирішувати типові завдання ОДЕ.

Тип уроку:вивчення нового матеріалу

Форма уроку:урок-дослідження

Технології:елементи технології критичного мислення, проблемне навчання, ІКТ, технологія проблемного діалогу

Обладнання уроку:комп'ютер, інтерактивна дошка, котушка, штатив з лапкою, смуговий магніт – 2 шт., демонстраційний гальванометр, дроти, прилад для демонстрації правила Ленца.

Хід уроку

Початок: 10.30

1. Організаційний етап (5 хвилин).

Здрастуйте, хлопці! Сьогодні урок фізики проведу я, мене звуть Інокентій Інокентійович Малгаров, учитель фізики Киллахської школи. Дуже радий працювати з вами, з гімназистами, сподіваюся, що сьогоднішній урок пройде продуктивному ритмі. На сьогоднішньому уроці оцінюється уважність, самостійність, винахідливість. Девіз нашого з вами уроку "Все дуже просто, потрібно лише зрозуміти!". Тепер, сусіди по парті подивіться один на одного, побажайте удачі та потисніть руки. Для налагодження зворотного зв'язку я іноді плескатиму в долоні, а ви повторюватимете. Перевіримо? Чудово!

Подивіться, будь ласка, на екран. Що ми бачимо? Правильно, водоспад та сильний вітер. Яке слово (одне!) поєднує ці два природні явища? Так, потік. Потік води та потік повітря. Сьогодні також ми говоритимемо про потік. Тільки про потік зовсім іншої природи. Ви здогадуєтеся про що? З чим пов'язані теми, які раніше проходили? Правильно, із магнетизмом. Тому запишіть тему уроку у своїх робочих аркушах: Магнітний потік. Явище електромагнітної індукції.

Початок: 10.35

2. Актуалізація знань (5 хвилин).

Завдання 1.Подивіться, будь ласка, на екран. Що можна сказати про цей малюнок? Слід заповнити перепустки в робочих аркушах. Порадьтеся з напарником.

1. Навколо провідника зі струмом виникає магнітне поле. Воно завжди замкнуте;

2. Силовий характеристикою магнітного поля є вектор магнітної індукції 0 " style="border-collapse:collapse;border:none">

Подивіться на екран. За аналогією заповніть другий стовпець контуру в магнітному полі.

Подивіться будь ласка на демонстраційний стіл. На столі ви бачите стійку з рухомим коромислом із двома алюмінієвими кільцями. Одне ціле, а інше – з прорізом. Ми знаємо, що алюміній не виявляє магнітних властивостей. Починаємо вводити магніт у кільце з прорізом. Нічого не відбувається. А тепер почнемо вводити магніт у ціле кільце. Зверніть увагу, що сто кільце починає «втікати» від магніту. Зупиняємо рух магніту. Кільце теж зупиняється. Потім починаємо обережно прибирати магніт. Тепер кільце починає йти за магнітом.

Спробуйте пояснити побачене (Учні намагаються пояснити).

Подивіться, будь ласка, на екран. Тут прихована підказка. (Учні приходять до висновку, що при зміні магнітного потоку можна отримати електричний струм).

Завдання 4.Виявляється, якщо змінити магнітний потік, можна отримати електричний струм у контурі. Як змінити потік, ви вже знаєте. Як? Правильно, можна посилити або послабити магнітне поле, змінити площу контура і змінити напрям площини контуру. Тепер я розповім одну історію. Ви уважно слухайте та паралельно виконайте завдання 4.

У 1821 році англійський фізик Майкл Фарадей надихнувшись роботами Ерстеда (того вченого, який відкрив магнітне поле навколо провідника зі струмом), поставив перед собою завдання отримати електрику з магнетизму. Майже цілих десять років він носив у кишені штанів дроти та магніти, безуспішно намагаючись отримати з них електричний струм. І одного разу, зовсім випадково, 28 серпня 1831 року це вийшло. (Підготувати та показати демонстрацію).Фарадей встановив, що якщо котушку швидко надягати на магніт (або знімати з нього), то в ній виникає короткочасний струм, який можна виявити за допомогою гальванометра. Це явище стали називати електромагнітною індукцією.

Цей струм називають індукційним струмом. Ми говорили, що будь-який електричний струм породжує магнітне поле. Індукційний струм також створює своє магнітне поле. Причому це поле взаємодіє з полем постійного магніту.

Тепер, використовуючи інтерактивну дошку, визначте напрямок індукційного струму. Який висновок можна зробити щодо спрямування магнітного поля індукційного струму?

Початок: 11.00

5. Застосування знань у різних ситуаціях (10 хвилин).

Я вам пропоную вирішити завдання, які пропонуються в ОДЕ з фізики.

Завдання 5.До суцільного алюмінієвого кільця, підвішеного на шовковій нитці, підносять з постійною швидкістю смуговий магніт (див. рисунок). Що відбуватиметься з кільцем у цей час?

1) кільце залишиться у спокої

2) кільце буде притягуватися до магніту

3) кільце відштовхуватиметься від магніту

4) кільце почне повертатися навколо нитки

Завдання 6.

1) Тільки 2.

2) Тільки 1.

4) Тільки 3.

Початок: 11.10

5. Рефлексія (5 хвилин).

Настав час оцінити результати нашого уроку. Що ви нового впізнали? Чи досягнуто цілей, які були поставлені на початку уроку? Що для вас було важким? Що особливо сподобалося? Які почуття ви зазнали?

6. Інформація про домашнє завдання

Знайдіть у своїх підручниках тему «Магнітний потік», «Явище електромагнітної індукції» прочитайте та перевірте, чи зможете ви відповісти на запитання для самоперевірки.

Ще раз дякую за співпрацю, за інтерес і загалом за дуже цікавий урок. Бажаю добре вивчити фізику та на її основі пізнавати устрій світу.

"Все дуже просто, потрібно лише зрозуміти!"

Прізвище, ім'я учня_______________________________________учень(ця) 9 класу

Дата «____»________________2016 р.

РОБОЧЕ ЛИСТ

Тема урока:___________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

644 " style="width:483.25pt;border-collapse:collapse;border:none">

Завдання 4. Заповніть пропуски.

1. Явище виникнення струму в замкнутому провіднику (контурі) за зміни магнітного поля, що пронизує цей контур називається _______________________;

2. Струм, який при цьому виникає в контурі називається ___________________________;

3. Створене індукційним струмом магнітне поле контуру буде спрямоване __________________ магнітного поля постійного магніту (Правило Ленца).

https://pandia.ru/text/80/300/images/image006_55.jpg" align="left hspace=12" width="238" height="89"> Завдання 6. Є три однакові металеві кільця. З першого кільця виводиться магніт, у друге кільце вводиться магніт, третьому кільці знаходиться нерухомий магніт. У якому кільці тече індукційний струм?

1) Тільки 2.

2) Тільки 1.

МБОУ Локотська ЗОШ №1 ім. П.А. Маркова

Відкритий урок

по темі

Магнітний потік. Електромагнітна індукція"

Вчитель Головньова Ірина Олександрівна

Тип уроку:комбінований

Цілі уроку:

Освітня: вивчити фізичні особливості явища електромагнітної індукції, сформувати поняття: електромагнітна індукція, індукційний струм, магнітний потік.

розвиваюча: формувати в учнів вміння виділяти головне і суттєве у викладуваному різними способами матеріалі, розвиток пізнавальних інтересів і здібностей школярів для виявлення суті процесів.

виховна : виховувати працьовитість, культуру поведінки, точність та чіткість при відповіді, вміння бачити фізику навколо себе.

Завдання уроку

Навчальні:

    вивчити явище електромагнітної індукції та умови його виникнення;

    розглянути історію питання про зв'язок магнітного поля та електричного;

    показати причинно-наслідкові зв'язки при спостереженні явища електромагнітної індукції,

    сприяти актуалізації, закріплення та узагальнення отриманих знань, самостійного конструювання нових знань.

Розвиваючі:сприяти розвитку вміння працювати в колективі, висловлювати власні судження та аргументувати свою точку зору.

Виховні:

    сприяти розвитку пізнавальних інтересів учнів;

    сприяти моделюванню власної системи цінностей, що базуються на ідеї саморозвитку.

Послідовність викладу нового матеріалу

    Магнітний потік.

    Історія відкриття явища електромагнітної індукції

    Демонстрація дослідів Фарадея з електромагнітної індукції.

    Практичне застосування явища електромагнітної індукції

Устаткування

Розбірний трансформатор, гальванометр, постійний магніт, реостат, амперметр, магнітна стрілка, ключ, з'єднувальні дроти, модель генератора, мультимедійний проектор, аудіозапис, презентація на тему.

План уроку.

1. Організаційний момент.

2. Актуалізація знань.

На попередніх заняттях ми розглянули магнітне поле і характеристику магнітного поля, його дію на провідник зі струмом і на заряд, що рухається.

1. Що джерелом магнітного поля?

2. Яка фізична величина є характеристикою магнітного поля?

3. Які існують правила визначення напрямку вектора магнітної індукції?

Сьогодні тема нашого заняття Магнітний потік. Відкриття явища електромагнітної індукції»

Нам належить розглянути питання:

1.Магнітний потік.

2. Історія відкриття явища електромагнітної індукції.

3.Демонстрація дослідів Фарадея з електромагнітної індукції.

4. Значення відкриття явища електромагнітної індукції.

3. Вивчення нового матеріалу

(Використовуються слайди презентації, інтерактивна дошка, обладнання для показу дослідів, аудіозапис).

1.Магнітний потік (визначення, способи зміни, розмірність, формула). Повторення 9 класу. Закріплення за допомогою слайдів презентації.

1. Вивчення електромагнітних явищ показує, що навколо електричного струму завжди є магнітне поле. (Демонстрація досвіду Ерстеда). Електричний струм та магнітне поле пов'язані один від одного.

Але якщо електричний струм «створює» магнітне поле, чи немає зворотного явища? Чи не можна за допомогою магнітного поля «створити» електричний струм? Таке завдання 1821 року поставив собі англійський учений М. Фарадей.

На екрані портрет М. Фарадея (1791 – 1867).

Вчитель на фоні музики знайомить із життям та діяльністю Фарадея.

Над поставленим собі завданням Фарадей працював 10 років. Він відкрив електромагнітну індукцію – нове явище, яке докладно досліджував та описав у низці статей. Відкриття Фарадея було новим кроком вивчення електромагнітних явищ.

2. Щоб зрозуміти, як Фарадею вдалося «перетворити магнетизм на електрику», виконаємо деякі досліди Фарадея, використовуючи сучасні прилади. (Демонструються та аналізуються досліди)

а) Фарадей виявив, що якщо взяти дві дротяні обмотки (ми візьмемо дві котушки) і в одній з них змінювати силу струму, наприклад, замикаючи або розмикаючи ланцюг первинної котушки, то у вторинній котушці виникає струм, незважаючи на те, що котушки ізольовані один від друга. Явище збудження електричного струму в замкнутому провіднику за допомогою магнітного поля називають електромагнітною індукцією.Збуджений таким чином струм назвали індукційним струмом.

Демонструю досліди:

Виникнення індукційного струму в замкнутій котушці при включенні та вимкненні струму у другій котушці;

Виникнення індукційного струму в замкнутій котушці за зміни сили струму за допомогою реостата в другій котушці;

Виникнення індукційного струму при переміщенні котушок щодо один одного.

Виконуємо досвід із приладами: котушка, з'єднана з гальванометром, магніт.

Висновок: у всіх розглянутих випадках індукційний струм виникав при зміні магнітного потоку, що пронизує охоплену провідником площу котушки.

Виконуємо малюнок з проведених дослідів. (Малюнки на дошці).

    Закріплення вивченого матеріалу та контроль знань.

Виконується тестова робота

    Рефлексія.

У учнів на столах смайлики (усміхнений, байдужий та сумний). Вчитель просить підняти у руках той, який більше відповідав настрою кожного учня на уроці.

Сьогодні ми з вами познайомилися з явищем електромагнітної індукції, що використовується у всіх сучасних генераторах, що перетворюють механічну енергію на електричну. Це явище, відкрите М. Фарадеєм у 1831 році, відіграло вирішальну роль у технічному прогресі сучасного суспільства. Воно є фізичною основою сучасної електротехніки, що забезпечує промисловість, транспорт, зв'язок, сільське господарство, будівництво та інші галузі, побут людей електричною енергією.

Дякую всім за активну роботу на уроці. Оцінка.

Домашнє завдання

§ 8, 9 №838 (Римкевич)

додаток

Завдання. Ознайомтеся з біографією М. Фарадея і заповніть таблицю, яка відображатиме внесок вченого у відкриття явища електромагнітної індукції. Використовуйте підручники, енциклопедії, книги, електронні видання, ресурси Інтернету та інші джерела.

Прізвище ім'я,

роки життя

Фото або мальовничий портрет

Країни, в яких працював

Основний внесок

у науку

Відкриття символ

або малюнок установки, на якій працював вчений

Вклад до інших розділів фізики

Що найбільше вразило у біографії

Тема урока:

Відкриття електромагнітної індукції. Магнітний потік.

Ціль: ознайомити учнів із явищем електромагнітної індукції.

Хід уроку

I. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація знань.

1. Фронтальне опитування.

  • У чому полягає гіпотеза Ампера?
  • Що таке магнітна проникність?
  • Які речовини називають пара- та діамагнетиками?
  • Що таке ферити?
  • Де застосовуються ферити?
  • Звідки відомо, що довкола Землі існує магнітне поле?
  • Де знаходиться Північний та Південний магнітні полюси Землі?
  • Які процеси відбуваються у магнітосфері Землі?
  • Яка причина існування магнітного поля Землі?

2. Аналіз експериментів.

Експеримент 1

Магнітну стрілку на підставці піднесли до нижнього, а потім до верхнього кінця штативу. Чому стрілка повертається до нижнього кінця штативу з будь-якої сторони південним полюсом, а до верхнього кінця - північним кінцем?(Всі залізні предмети перебувають у магнітному полі Землі. Під впливом цього поля вони намагнічуються, причому нижня частина предмета виявляє північний магнітний полюс, а верхня - південний.)

Експеримент 2

У великій пробці корка зробіть невеликий жолобок для шматка дроту. Корок опустіть у воду, а зверху покладіть дріт, розташовуючи його по паралелі. При цьому дріт разом із пробкою повертається та встановлюється по меридіану. Чому?(Дрот був намагнічений і встановлюється у полі Землі як магнітна стрілка.)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Між електричними зарядами, що рухаються, діють магнітні сили. Магнітні взаємодії описуються на основі уявлення про магнітне поле, що існує навколо електричних зарядів, що рухаються. Електричні та магнітні поля породжуються одними й тими самими джерелами - електричними зарядами. Можна припустити, що з-поміж них є зв'язок.

У 1831 р. М. Фарадей підтвердив це експериментально. Він відкрив явище електромагнітної індукції (слайди 1,2).

Експеримент 1

Гальванометр приєднуємо до котушки, і висуватимемо з неї постійний магніт. Спостерігаємо відхилення стрілки гальванометра, з'явився струм (індукційний) (слайд 3).

Струм у провіднику виникає, коли провідник опиняється в ділянці дії змінного магнітного поля (слайд 4-7) .

Змінне магнітне поле Фарадей представляв як зміну числа силових ліній, що пронизують поверхню, обмежену цим контуром. Це число залежить від індукціїУ магнітного поля, від площі контуру S та її орієнтації в даному полі.

Ф = BS cos a - магнітний потік.

Ф [Вб] Вебер (слайд 8)

Індукційний струм може мати різні напрямки, які залежать від того, зменшується або зростає магнітний потік, що пронизує контур. Правило, що дозволяє визначити напрямок індукційного струму, було сформульовано в 1833 р. Е. X. Ленцем.

Експеримент 2

У легке алюмінієве кільце всуваємо постійний магніт. Кільце відштовхується від нього, а при висуванні притягується до магніту.

Результат залежить від полярності магніту. Відштовхування та притягування пояснюється виникненням у ньому індукційного струму.

При всуванні магніту магнітний потік через кільце зростає: відштовхування кільця у своїй показує, що індукційний струм у ньому має такий напрям, у якому вектор індукції його магнітного поля протилежний напрямку вектору індукції зовнішнього магнітного поля.

Правило Ленца:

Індукційний струм завжди має такий напрям, що його магнітне поле перешкоджає будь-яким змінам магнітного потоку, що викликає появу індукційного струму.(Слайд 9) .

IV. Проведення лабораторної роботи

Лабораторна робота на тему «Дослідна перевірка правила Ленца»

Прилади та матеріали:міліамперметр, котушка-моток, магніт дугоподібний.

Хід роботи

  1. Приготуйте таблицю.

Конспект уроку на тему:

"Індукція магнітного поля".

Мета уроку: запровадити поняття індукції магнітного поля відповідно до плану відповіді про фізичну величину.

Освітні завдання уроку:

  1. сформувати правильне розуміння вектора магнітної індукції як силової характеристики магнітного поля;
  2. запровадити одиницю магнітної індукції;
  3. сформувати правильне уявлення про напрямок магнітної індукції та графічне зображення магнітних полів.

Розвиваючі завдання уроку:

  1. встановити взаємозв'язок теорії та експерименту щодо явищ;
  2. подальший розвиток умінь та навичок аналізувати та робити висновки;
  3. підтримувати інтерес до предмета під час постановки дослідів.

Виховні завдання уроку:

  1. виховання почуття комунікабельності, доброзичливості та вміння слухати один одного.

Навички, що набувають учнів:порівнювати результати дослідів, спостерігати, аналізувати, узагальнювати та робити висновки, пояснювати фізичні явища, вирішувати завдання, розвивати усне мовлення.

Технічні та програмні засоби навчання:інтерактивна дошка, персональний комп'ютер, мультимедійний проектор, програма презентацій Microsoft Power Point, презентація Індукція магнітного поля, відеофрагменти Магнітне поле Землі, Магнітні бурі.

Обладнання: робочі листи, смугові та дугоподібні магніти, провідники, джерело струму, ключ, штатив, залізна тирса.

Хід уроку:

1.Організаційний момент.

2. Постановка питання з використанням відеофрагменту "Магнітне поле Землі".

Могутність сучасної науки вражає навіть недосвідчений розум: вона розщепила атомне ядро, досягла далеких куточків Всесвіту, відкрила закони світобудови. Але хочемо ми цього чи ні, а подальша доля людства залежить від магнітної взаємодії Сонця та Землі.

Показ відеофрагменту. Обговорювані питання:

  1. Яка причина існування магнітного поля Землі?
  2. Як Сонце впливає Землю?
  3. Яка роль магнітного поля Землі у взаємодії із Сонцем?

Сьогодні кожна людина має грамотне уявлення про сутність фізичних процесів, від яких залежить її життя.

3.Всестороння перевірка знань учнів.Отже, давайте систематизуємо ті знання, які маємо на тему: «Магнітне поле».

«Розумний розум не почувається щасливим, поки йому не вдасться пов'язати воєдино розрізнені факти, які вони спостерігають». Хевеш.

Фронтальне опитування + індивідуальні відповіді щодо опису та демонстрації класичних дослідів на цю тему.

  1. Що таке магнітне поле?
  2. Чим породжується магнітне поле?
  3. Хто вперше виявив магнітне поле навколо провідника зі струмом?
  4. Продемонструйте досвід Ерстеда.
  5. Як графічно відображається магнітне поле?
  6. Як за допомогою залізної тирси отримати картину магнітних ліній? Покажіть на досвіді.
  7. Що являють собою магнітні лінії прямого провідника, соленоїда та постійного магніту?
  8. Як на досвіді виявити наявність сили, що діє на провідник зі струмом у магнітному полі?
  9. Як визначити напрямок цієї сили?
  10. Сформулюйте правило лівої руки.

4.Перевірка домашнього завдання.Вправа 36.

5. Актуалізація знань.

Як ви думаєте, від чого залежить, наскільки сильною буде взаємодія постійного магніту та провідника зі струмом? Які є припущення?

«Без сумніву, все наше знання починається з досвіду». (Імануїл Кант).Перевірити на досвіді.

Досвід: з'ясуйте, який із запропонованих вам магнітів, надає сильнішу дію на залізні предмети.

Таким чином, слід ввести величину, яка б характеризувала магнітне поле і показувала, з якою силою воно діє на провідник зі струмом, залізні предмети і заряджені частинки, що рухаються. Така величина називається індукцією магнітного поля.

Завдання уроку: охарактеризувати індукцію магнітного поля за планом:

  1. Визначення фізичної величини;
  2. Умовне позначення;
  3. Формула розрахунку;
  4. Напрямок;
  5. Одиниці виміру.

6.Пояснення нового матеріалу.Під час уроку хлопці заповнюють робочі аркуші, у результаті отримують опорний конспект на цю тему.

Досвід: взаємодія постійного дугоподібного магніту та провідника зі струмом.

Ціль: з'ясувати, від чого залежить сила взаємодії?

Висновок: сила магн. взаємодії залежить від магнітного поля, сили струму та довжини провідника.

F/IL=const B=F/IL В - магнітна індукція

Висновок: Магнітна індукція – силова характеристика магн. поля. Чим більший модуль магнітної індукції в даній точці, тим з більшою силою поле діятиме на провідник зі струмом або заряд, що рухається.

Магнітна індукція – силова характеристика магнітного поля, модуль якої дорівнює відношенню модуля сили, з якою поле діє розташований перпендикулярно магн. лініям провідник із струмом, до сили струму та довжини провідника.

Одиниці виміру 1Тл=1Н/А*м, тесла. Одиниці виміру названо на честь сербського електротехніка Миколи Тесла, фото якого представлено на слайді.

Магнітна індукція є векторною величиною.Висновок: Вона спрямована щодо магнітних ліній.Я нагадаю, напрямок магнітних ліній визначається правилом правої руки.Напрямок магн. Індукція вказує північний полюс магнітної стрілки.Тоді точніше визначення магнітних ліній можна дати таке: це лінії, у кожному точці яких дотичні збігаються з вектором магнітної індукції.

Оскільки магнітне поле виникає навколо провідників зі струмом різної конфігурації, незважаючи на те, що магнітні лінії завжди замкнуті, вони можуть мати різну конфігурацію. Тому магнітні поля класифікують на однорідні та неоднорідні. Магнітні лінії однорідних полів розташовані на однаковій відстані одна від одної і мають однаковий напрямок. На малюнках вказати вектор магн. індукції, зазначивши, що вони теж повинні мати однаковий напрямок та однакову довжину.

Висновок: Магнітне поле називається однорідним, якщо у всіх його точках магнітна індукція однакова за величиною і за напрямом.

7.Перевірка розуміння учнями нових знань.

Дайте відповідь на питання:

  1. Як називається силова характеристика магнітного поля?
  2. Як вона позначається?
  3. За якою формулою обчислюється модуль магнітної індукції?
  4. Чи можна сказати, що магн. індукція залежить від сили, з якою магн. поле чи діє на провідник зі струмом, сили струму, довжини провідника?
  5. Як називається одиниця виміру магнітної індукції?
  6. На рисунках у підручнику 120,121,122 (стор.159) встановіть, які поля є однорідними, а які ні.
  7. Чи є однорідним магнітне поле Землі?

8. Закріплення знань учнів

Виконайте тренувальний тест:

Варіант 1:

1. Коли електричні заряди перебувають у спокої, навколо них виявляється ….

2.Як розташовуються залізна тирса в магнітному полі прямого струму?

А. безладно Б. по колах, що охоплюють провідник

3. Який полюс магнітної стрілки вказує напрямок вектора магнітної індукції?

А. північний Б. південний

А.да Б.ні

5.Від чого залежить сила, з якою магнітне поле діє на провідник зі струмом?

А.площі поперечного перерізу провідника

Б. магнітної індукції

В. сили струму

Г. часу впливу магнітного поля на провідник

Д.довжини провідника

Варіант 2:

1.Коли електричні заряди рухаються, то навколо них існує(ють)

А.електричне поле Б.магнітне поле

В.електричне та магнітне поля

2.Що є магнітні лінії котушки зі струмом?

А.замкнуті криві Б.прямі лінії

В. безладно розташовані лінії

3.У яких одиницях вимірюється індукція магнітного поля?

А.Ньютон Б.Ампер В.Тесла

4. Чи є однорідним магнітне поле, зображене малюнку?

А.да Б.ні

5.Як направлений вектор магнітної індукції?

А.по дотичній до магнітних ліній Б.по дотичній до провідника зі струмом

Перевірте сусіда по парті: Варіант 1: 1-А, 2-Б, 3-А, 4-А, 5-БВД

Варіант 2: 1-В, 2-А, 3-В, 4-Б, 5-А

9.Домашнє завдання:§ 46, усно відповісти на питання після параграфа, упр: 37 (письменно).

10.Підсумки уроку.

  1. Що ви дізналися нового? Чому навчилися?
  2. Що здалося особливо важким?
  3. Який матеріал викликав найбільший інтерес?

Потік заряджених частинок, що летять від Сонця, сягає Землі за 8 хвилин. Це призводить до зміни магнітного поля Землі, до так званих магнітних бур. У цей момент у людей виникає різкий стрибок кров'яного тиску. У день спалаху на Сонці збільшується кількість серцево-судинних захворювань. Відбуваються навіть зміни у крові. До складу крові входять позитивні та негативні іони, а магнітне поле якраз впливає на заряджені частки. Магн, що змінюється. поле дезорієнтує заряджені частинки крові, збільшуючи її млявість.

Пристосуватися до несприятливих змін довкілля допоможуть м'язові навантаження, заняття фізкультурою та спортом. Відбувається поліпшення кровообігу, харчування киснем всіх органів, підвищення стійкості організму змін магнітосфери Землі.

Одного філософа запитали: «Що найголовніше у житті: багатство чи слава?» Мудрець відповів: «Ні багатство, ні слава не роблять людину щасливою. Здоров'я – одне з найважливіших джерел щастя та радості». Чого ж і вам бажаю!